Gery Guthman

autor: admin dnia 22 października 2010

Gary Guthman

2 Zdjęcia

Gary Guthman – urodził się w Portland, Oregon USA. W wieku 9 lat rozpoczął naukę gry na trąbce. W roku 1975 przeniósł się do Kanady i wygrał przesłuchania na pozycję pierwszego trębacza w Edmonton Symphony. Zapotrzebowanie  na jego wyjątkowy styl gry było tak wielkie, że szybko stał się najbardziej znanym solistą- trębaczem w tym kraju.

Występował jako solista ze wszystkimi największymi orkiestrami symfonicznymi w Kanadzie m. in.: Vancouver Symphony, Edmonton Symphony, Calgary Philharmonic, Winnipeg Symphony i Toronto Symphony. Koncertował  również  w USA z takimi orkiestrami jak  m.in.: The Memphis Symphony, Austin Symphony, The Oregon Symphony, The Orlando Philharmonic. Akompaniował także gwiazdom z kręgu muzyki rozrywkowej, takim jak: Tony Bennet, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Jonny Mathis i Bee Gees.
Gary Guthman przez wiele lat uprawiał także działalność pedagogiczną , prowadząc klasę trąbki oraz uczył improwizacji jazzowej na uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Jest  wykonawcą ,autorem , producentem i aranżerem  trzech  przedsięwzieć  takich jak:  A Tribute to Harry Jamek, , The Trumpet Greats  i Swing, Swing Swing, z którymi podróżuje po całym świecie.
Gary Guthman  występował jako solista z New York Pops Orchestra w słynnej  sali Carnegie Hall  w Nowym Jorku na specjalne zaproszenie Skitcha Hendersona, legendarnego inicjatora i dyrygenta NYPO   w Audytorium Isaaka Sterna.
W sezonie 2005-2010  artysta  objechał z koncertami  pięć razy kulę ziemską.

Kategoria: Artyści

Komentowanie tego wpisu zostało wyłączone.