Krzysztof Witkowski

autor: admin dnia 6 lutego 2011

Krzysztof Witkowski przynależy do rzadkiego gatunku ludzi, którzy działając w często małych miejscowościach starają się propagować sztukę i kulturę na wysokim poziomie. I udowadniają, że można.

Inspiruje jazzem – najlepszym, jaki jest

Zafascynowany jazzem, nie przejmując się pojawiającymi trudnościami, od kilkunastu lat propaguje często w niedużych miejscowościach tzw. ambitną muzykę

Trzy edycje festiwalu skupiły nie tylko fanów muzyki jazzowej, ale także przekonały do niej wielu przeciwników, skłonnych widzieć w gminnych środowiskach raczej  „sztukę masową” niż wysublimowany jazz.

Krzysztof Witkowski dowiódł, że jako mieszkańcy małych aglomeracji nie musimy mieć kompleksu Pragi czy Berlina, ponieważ również u nas  można „na żywo” posłuchać międzynarodowych znakomitości świata jazzu jak : Bill Evans, Jim Beard, Victor Bailey, Dawid Gilmore, Hiram Bullock, Gary Guthman, Rick Margitza, Siggy Davis,  Susan i Martin Weinert,  Cornelia i Reggie Moore,  Eric Allen i wielu innych…

W tych muzycznych przedsięwzięciach przygotowywanych z rozmachem, nie zabrakło  także rodzimych osobowości muzycznych.

Piotr Wojtasik, Cezary Konrad, prowadzący Marcin Kydryński, Kuba Badach, Zbigniew Jakubek, Piotr Baron, Krzysztof Kiljański, Joachim Perlik to tylko część artystów, wszystkich nie sposób wymienić.

Krzysztof to także organizator akcji charytatywnej „Hałda Jazz Powodzianom”, która była cyklem koncertów na rzecz powodzian z Bogatyni w 2010 roku.

Terapeuta – przeciwko uzależnieniom

Obok swojej wielkiej pasji do jazzu, Krzysiek jest również instruktorem terapii uzależnienia od narkotyków w zakresie pracy z osobami mającymi problem z substancjami zmieniającymi świadomość (w Dolnośląskiej Szkoły Wyższej uzyskał licencjat z Resocjalizacji, magisterium z Pedagogiki Twórczości Wizualnej).

Jest autorem i organizatorem wielu różnorodnych programów profilaktyczno – muzycznych skierowanych do młodzieży m.in.: ,,Inspiracje Muzyczne’’, ,,Młodzi  Nie – Zależni’’ czy ,,Kształtowanie poprzez muzykoterapię zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków’’. W projektach tych uczestniczyło już ok. 5000 młodych ludzi.

Menedżer i basista

Jest nie tylko animatorem kultury i organizatorem koncertów, ale też czynnym muzykiem – twórcą formacji Roy Bennet Group, w której gra na basie.  Wydana w zeszłym roku płyta „Positive Energy” rekomendowana przez Marka Niedźwieckiego i Radiową Trójkę trafiła na półki najlepszych sklepów muzycznych w kraju.

Kategoria: Informacje

Komentowanie tego wpisu zostało wyłączone.