Janusz Skowron

autor: admin dnia 23 października 2010

Janusz Skowron

2 Zdjęcia

Janusz Skowron – wybitny pianista jazzowy. Swoje pierwsze kroki w grze na fortepianie stawiał w szkole dla niewidomych  w Laskach koło Warszawy.  Brawurowo zadebiutował w 1979 jako pianista jazzowy w kwintecie Kazimierza Jonkisza, by już w latach 1981-84 współpracować z grupą String Connection. Współpraca z popularnym zespołem umożliwiła mu dokonanie wielu nagrań radiowych i płytowych. Kolejnym ważnym momentem w muzyce i karierze pianisty był rok 1985, kiedy do współpracy zaprosił go Tomasz Stańko.

Jego umiejętności interpersonalne, a także elastyczność w przystosowywaniu  się do stylistyki innych muzyków powoduje, że bardzo często bywa zapraszany do wspólnych nagrań, i tak oto wsółpracował z: Antymosem Antymosem, Zbigniewem Lewandowskim, Zbigniewem Jaremko, Zbigniewem Namysłowskim, Maciejem Sikałą.

Jest także rozchwytywanym muzykiem studyjnym, chętnie współpracującym z artystami nie-jazzowymi. Doskonale postrzegane są jego prace wraz z gwiazdami polskiej piosenki, takimi jak: Hanna Banaszak, Ewa Bem, Grażyna Łobaszewska, Justyna Steczkowska, czy Maryla Rodowicz.

Ma w swoim dorobku także współpracę z wybitnymi Amerykanam, wśród których są: Eric Marienthal, Bill Evans, Randy Becker, Dean Brown oraz David Gilmor.

Kategoria: Artyści

Komentowanie tego wpisu zostało wyłączone.