Artyści

Karen Carrollwokalistka i kompozytorka. Pochodzi z Chicago, Illinois. Jako sześciolatka zaczęła śpiewać w kościele. Gry na gitarze uczyła się od prawdziwego mistrza – Roberta Allena, a jej guru wokalistyki był Nate Griffin. Występowała z takimi artystami jak: Lonnie Brooks, Albert King oraz the Freeman Bros. Grała i śpiewała z wieloma artystami, m.in. Katie Webster i Lurrie Bell. Oprócz wokalistki gospel od dziecka uważana była za rasową przedstawicielkę amerykańskiego Deep Bluesa. Wzięła udział w Chicago Blues Festival w 1996 roku, a dwanaście lat później została zaproszona na ten sam festiwal przez samego B.B. King’a. Po występach w Chicago Karen wyjechała w trasę koncertową do Europy z Mississipi Grave Diggers. Obecnie mieszka w Norymberdze w Niemczech. 

 

 

Piotr Wojtasik - polski trębacz jazzowy. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z wieloma instrumentalistami i zespołami jazzowymi w kraju i za granicą. Dokonał licznych nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Obecnie pracuje jako wykładowca na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Prowadzi także warsztaty muzyczne. Jest leaderem założonego przez siebie zespołu Piotr Wojtasik Quartet. W 2008 r. otrzymał Fryderyka w obu kategoriach jazzowych - za „Jazzowy Album Roku” (za album „Circle”) oraz jako „Jazzowy Muzyk Roku”.

 
Jacek Kotlarski - wokalista. Absolwent Liceum Muzycznego w klasie trąbki, następnie Studium  Piosenkarskiego w Poznaniu, aż w końcu Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu. W latach 2000-2007 współpracował z teatrem muzycznym Roma w Warszawie, biorąc udział w spektaklach: Miss Sajgon, Grease, Koty, Taniec Wampirów. Obecnie wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi gwiazdami jak: Ryszard Rynkowski, Krzysztof Kiljański, Ewa Bem, Zbigniew Wodecki. Śpiewa w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje. Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy). Z wielkim powodzeniem zaśpiewał jako solista w projekcie symfonicznym u boku Johna Lorda (Deep Purple). Ma na swoim koncie szereg solowych recitali muzyki filmowej i musicalowej – śpiewał m.in. na deskach Filharmonii Warszawskiej, Filharmonii Poznańskiej, Filharmonii Bydgoskiej oraz wykonywał jedną z głównych ról w musicalu SWING w Teatrze Muzycznym CAPITOL we Wrocławiu. W 2011 koncertował w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych „ROY THOMSON HALL” w Toronto (Kanada). Obecnie promuje swój debiutancki, autorski album  wyprodukowany z Krzysztofem Herdzinem pt. „Nigdy nie jest za późno”.
 

Piotr Domagałamuzyk jazzowy, gitarzysta, kompozytor. Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej-instrumentalistyka. W swojej twórczości inspiruje się kulturą słowiańską, szczególnie muzyką Słowian Zachodnich. Wykształcenie muzyczne (jazz na Akademii Muzycznej w Katowicach) i humanistyczne (prawo UJ, studiował także filozofię) skłania go do poszukiwań w szerokim spektrum sztuki. Wyraża się poprzez melodię, brzmienie i rytm. Na rynku ukazała się jego autorska płyta „Slavonic Tales”. Lider Szy-Szy Kaan Jazz Project, Piotr Domagała Quartet, Acoustic Guitar Duo. Autor większości utworów wykonywanych przez te formacje. Ponadto jest wykładowcą w klasie gitary Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie w 2012 roku obronił doktorat „Gitara we współczesnej muzyce jazzowej – studium technik i możliwości brzmieniowych”. Prowadzi też zajęcia w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracuje jako muzyk sesyjny oraz instrumentalista, m.in. z Małgorzatą Krzysicą, Jarosławem Mamczarskim, Hefi Quartetem, Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. W ramach swojej pracy artystycznej miał okazję współpracować z najwybitniejszymi muzykami polskiej sceny jazzowej, m.in. A. Kawończykiem, A. Zubkiem, M. Bałatą, K. Prońko, J. Główczewskim, P. Wojtasikiem, W. Groborzem, A. Czerwińskim, P. Baronem. Regularnie notowany w kategorii „Gitara Jazzowa” w ankiecie TopJazz magazynu „Jazz Forum”.

Tomasz Wendt - saksofonista. Student I-go roku studiów magisterskich na wrocławskiej Akademii pod opieką dr Janusza Brycha. Został nagrodzony wraz z zespołem na Getxo Jazz Competition 2012 w Hiszpanii, wyróżniony w konkursie „Azoty” Tarnów Jazz Competition 2011. Prowadzi własne trio z Marcinem Rakiem na perkusji i Grzegorzem Piaseckim na kontrabasie, z którym wykonuje głównie autorskie kompozycje.

 
Wojciech Pruszyński - pianista, kompozytor. Pochodzi z Żar. Studiował fortepian u Jakuba Stankiewicza i Piotra Kałużnego. Jest pedagogiem na Zielonogórskiej uczelni oraz w Państwowej Szkole Muzycznej w Międzyrzeczu. Doświadczenie zdobywa aktywnie biorąc udział w koncertach, jak i polskich konkursach jazzowych. Obok kompozycji zajmuje się również aranżacją.
 

Marcin Fictrębacz. Warsztat gry szlifował pod opieką Piotra Wojtasika. Naukę gry na trąbce rozpoczął w wieku 14 lat w szkole muzycznej I st. w Zgorzelcu. Na scenie zadebiutował w 2011 roku podczas konkursu w ramach Festiwalu Jazz Nad Odrą zdobywając II Nagrodę. Grał we wrocławskim Big Bandzie Aleksandra Mazura. Od 3 lat prowadzi własny zespół „Marcin Fic Quintet”. Tworzył sekcję dętą w zespole „Roy Bennet Group”, z którym nagrał album „Positive Energy”.

Artur Florkowski - pianista, puzonista, magister filologii angielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I - go stopnia w Zgorzelcu. Kompozytor i aranżer utworów zamieszczonych w albumie „Positive Energy” polsko – angielskiego zespołu Roy Bennet Group. Autor podkadów muzycznych do stron internetowych. Jeden z aranżerów na płycie „Zawsze Polskie Kolędy”. Pedagog i akompaniator. Wykładowca warsztatów muzycznych. Doświadczenie muzyczne zdobywał u boku znakomitych muzyków w kraju i za granicą. 

 
Krzysztof Witkowski - gitarzysta basowy. Twórca i dyrektor artystyczny festiwalu ,,Hałda Jazz’’. Prezes Zarządu Fundacji Promocji Muzyki i Terapii Green. Magister Pedagogiki Twórczości Wizualnej. Autor wielu cyklicznych programów  profilaktycznych skierowanych do młodzieży, m.in. ,,Młodzi Nie – Zależni’’, ,,Kształtowanie poprzez muzykoterapię zdrowych wzorców życia wolnego od narkotyków’’, ,,Dla tych, którzy zmienili oblicze muzyki’’, „Twórczy Nie-Zależni”. Krzysztof Witkowski łączy w sobie pasję muzyka z chęcią pomagania innym.Umiejętność łatwego nawiązywania kontaktu z młodymi ludźmi pozwoliły mu na prowadzenie efektywnych działań, mających na celu propagowanie trzeźwego stylu życia. Czynny muzyk i autor  przedsięwzięcia charytatywnego „Hałda Jazz Powodzianom”, mającego na celu pomoc ludziom  poszkodowanym w wyniku Powodzi, która miała miejsce w 2010 roku w Bogatyni. Wieloletni basista i  manager zespołu Izy Trojanowskiej. Jest współproducentem i wydawcą krążka CD ,,Kolędy z jazzową  nutką’’. Pomysłodawca i manager polsko - angielskiego zespołu Roy Bennet Group. Wydawca i  producent wykonawczy albumu „Positive Energy”, który ukazał się w 2010 roku pod patronatem radiowej ,,Trójki’’ z osobistą rekomendacją Marka Niedźwieckiego. W roku 2010 został nominowany do nagrody dla dolnośląskiego animatora kultury „Szczyt Kultury 2010’’. 

Kamil Pełka - kontrabasista i gitarzysta basowy od najmłodszych lat związany z muzyką. Umiejętności nabywał pod okiem Jacka Niedzieli – Meiry na Uniwersytecie Zielonogórskim i Wrocławskiej Akademii Muzycznej. Jest nie tylko muzykiem jazzowym, lecz akompaniuje w zespołach muzyki Gospel. Studiował w Konserwatorium w Amsterdamie na wydziale Jazzu, w klasie gitary basowej Charlie’go Angenois.

 
Michał Lasota - perkusista. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od przeszło 10 lat aktywności zawodowej udzielał się w licznych projektach muzycznych u boku takich artystów jak Martyna Jakubowicz (koncerty w ramach promocji albumu „Tylko Dylan’”), Katarzyna Groniec (koncerty promujące album „Przypadki”), Mick Moss-Antimatter (trasa koncertowa 2011). Swoją obecność na rynku muzycznym zaznaczył jeszcze w trzech albumach, będących owocami wieloletniej współpracy ze wspaniałym akordeonistą,  pianistą i kompozytorem Piotrem Dziubkiem.