Specjalne konto Fundacji Polska Miedź, na którym gromadzone są środki z przeznaczeniem dla Powodzian:

PKO Bank Polski S.A. Oddział w Lubinie 24 1020 5226 0000 6502 0342 0882

Celem projektu ,,Hałda Jazz Powodzianom’’ jest organizacja cyklu imprez artystycznych, z których dochód przeznaczony będzie na rzecz powodzian, poszkodowanych w kataklizmie jaki miał miejsce zaledwie kilka tygodni temu w Mieście i Gminie Bogatynia.

Właśnie w Bogatyni od trzech lat organizowany był  Międzynarodowy Festiwal „Hałda Jazz”, na którym prezentowało się wielu znakomitych artystów o randze międzynarodowej. Tegoroczna edycja festiwalu zaplanowana była w terminie 10 -12 września br. Niestety powódź, jaka miała miejsce parę tygodni temu, nadała festiwalowi zupełnie nowy kierunek, nowy wymiar… Tym razem, pomysłodawca całego przedsięwzięcia – Krzysztof Witkowski , obrał sobie nowy cel, jakim jest pomoc poszkodowanym…


Warto wspomnieć , że do realizacji tego celu natchnął Krzysztofa Witkowskiego poniekąd sam Tomasz Stańko, który też miał wystąpić w III edycji festiwalu. Artysta zaoferował natychmiastową pomoc  materialną, zaś sam Krzysztof Witkowski w duchu Festiwalu zainicjował i zaproponował Tomaszowi Stańko licytację Jego własnej, pierwszej  trąbki na rzecz powodzian, na co artysta wyraził zgodę (przystał bez wahania).

Nie trzeba dużo pisać, aby przybliżyć  tę wielką tragedię, która dotknęła mieszkańców Bogatyni. Trzy ofiary śmiertelne, w tym pracownik straży pożarnej podczas czynnej służby mówią same za siebie. Zniszczone domostwa, drogi, pozrywane mosty to tylko część spustoszeń jakich dokonała fala wielkiej wody.

Skutki tej powodzi z pewnością  są dalekosiężne, a na dzień dzisiejszy sytuacja wielu rodzin wygląda  rozpaczliwie. Oprócz tego, że straciły one dorobek całego życia, to jeszcze nie mają perspektyw na znalezienie dachu nad głową. Do niedawna rodziny te stacjonowały m.in. w szkołach a obecnie w innych placówkach publicznych.

Wiadomo, że sytuacja taka nie może trwać długo. Pojawia się jednak pytanie, co zrobić  aby chociaż jakaś część poszkodowanych miała gdzie zamieszkać?! Wiadomo, że szybka pomoc państwa  to środki, które wystarczają na doraźne pokrycie potrzeb, ale co dalej? Jak zabezpieczyć dzieciom byt, możliwość uczęszczania do szkoły, słowem normalne życie?

W odpowiedzi na w/w pytania twórca festiwalu Hałda Jazz, będący jednocześnie mieszkańcem regionu, jak również naocznym świadkiem kataklizmu, postanowił uruchomić całą machinę organizacyjną, tworząc cykl imprez charytatywnych, z których dochód w całości będzie  przeznaczony na potrzeby powodzian.

Współorganizatorem oraz  organizacją  dofinansowującą całą  akcję jest  „Fundacja Polska Miedź” z Panią Prezes Cecylią Ewą Stankiewicz na czele.

Ilość domów jaką można będzie wybudować , zależy tylko i wyłącznie od  dobroczyńców, czyli od uczestników koncertów….

Aukcja

Dofinansowano ze środków:


Patroni honorowi:
Cecylia Ewa Stankiewicz - Prezes Zarządu Fundacji Polska Miedź,
Rafał Jurkowlaniec - Wojewoda Dolnośląski,
Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia,
Roman Brodniak - Poseł Na Sejm RP,
Ewa Drozd - Poseł Na Sejm RP,
Tomasz Smolarz - Poseł Na Sejm RP,

Patroni medialni:

Sponsorzy:Produkcja:          Współpraca:

 

Czerwiec 2022
P W Ś C P S N
« paź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930