Hałda Jazz ku pamięci Jana Pawła II

25 września „Hałda Jazz Powodzianom” zagościła w kościele polsko – katolickim we Wrocławiu. Koncert odbył się w ramach festiwalu charytatywnego, z którego dochód jest przeznaczony dla powodzian z Bogatyni. Piękny sobotni wieczór, przestrzenna aura katedry, a przede wszystkim repertuar koncertu, skupiły przeżycia publiczności w jesiennej zadumie…

W ramach projektu Marcina Wawrzynowicza- „Missa Pacis”, można było wysłuchać najważniejszych przemówień Jana Pawła II, związanych z tematyką pokoju na świecie.

A wszystko to przy akompaniamencie jazzowej muzyki na najwyższym poziomie. Sekstet jazzowy, instrumenty klawiszowe, bas akustyczny, instrumenty perkusyjne, saksofon, no i ciekawy wokal twórcy projektu, pełniły  funkcję nośnika słów największego z Polaków i stawały  się gruntem dla przemyśleń.

Przesłanie „Missa Pacis” w pełni nastroiło do wejrzenia w głąb siebie i chwilowego przystanku w zaganianej codzienności.

Liturgiczne śpiewy w języku łacińskim, dodawały dostojności całemu wydarzeniu.

A czytane przez wrocławskiego saksofonistę – Piotra Barona słowa Papieża, wyrażały prawdziwe autentyczne przesłanie.

Na koncercie był obecny także honorowy patron Hałdy -Poseł Roman Brodniak, który z należytą skrupulatnością zbierał datki dla powodzian. Pomagał mu również Roy Bennett, brytyjski wokalista. Wieczór można nazwać, pięknym i ambitnym w swojej misji.

Aukcja

Dofinansowano ze środków:


Patroni honorowi:
Cecylia Ewa Stankiewicz - Prezes Zarządu Fundacji Polska Miedź,
Rafał Jurkowlaniec - Wojewoda Dolnośląski,
Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia,
Roman Brodniak - Poseł Na Sejm RP,
Ewa Drozd - Poseł Na Sejm RP,
Tomasz Smolarz - Poseł Na Sejm RP,

Patroni medialni:

Sponsorzy:Produkcja:          Współpraca:

 

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031