10 Października – Relacja z koncertu The Positive

Głogowski koncert był wielkim zaskoczeniem. Nie tylko dlatego, że wystąpił Mateusz Krautwurst z zespołem The Positive, ale także dlatego, że publiczność miała okazję przekonać się do energetycznych brzmień łączących soul, funk i jazz.

Rozkołysana publiczność dała się ponieść muzykalności zespołu a dwukrotne bisy świadczyły o tym, że kierunek w którym podążają ci młodzi, zdolni ludzie jest jak najbardziej właściwy.

Grupę stworzyła piątka przyjaciół, którzy pierwszy raz spotkali się na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Koncepcja zespołu opiera się głównie na basowym groovie, bo to współpraca wokalisty i basisty dała początek pierwszym utworom. Autorem większości harmonii w utworach jest Marcin Pendowski, zaś twórcą linii melodycznych Mateusz Krautwurst. Jak podkreśla wokalista, „zespół nie istniałby bez takiej osobowości jak Łukasz Damrych, ponieważ ma on ogromny wpływ na konstrukcję wielu utworów oraz opanowanie podczas prób”. – Bez dwóch pozostałych muzyków, brzmienie grupy nie byłoby tak energetyczne – dodaje Mateusz.

Na koncercie pojawili się także honorowi patroni przedsięwzięcia jakim jest „Hałda Jazz Powodzianom”, m.in. : Krzysztof Kułacz- Sekretarz i koordynator Fundacji Polska Miedź, Posłana na Sejm RP- Ewa Drozd, oraz Poseł Roman Brodniak. Również i tym razem były zbierane datki na rzecz powodzian.

Koncert prowadził pomysłodawca przedsięwzięcia – Krzysztof Witkowski, który przypomniał podczas koncertu o planowanej aukcji trąbki Tomasza Stańko na antenie radia Trójki w dniu 23.10.2010r.

Emitowany na początku wieczoru film o powodzianach przypomniał wszystkim o celu koncertu i sprawił, że to połączenie „przyjemnego z pożytecznym” stało się dopełnieniem udanego sobotniego wieczoru.

Aukcja

Dofinansowano ze środków:


Patroni honorowi:
Cecylia Ewa Stankiewicz - Prezes Zarządu Fundacji Polska Miedź,
Rafał Jurkowlaniec - Wojewoda Dolnośląski,
Marek Łapiński - Marszałek Województwa Dolnośląskiego,
Rafał Dutkiewicz - Prezydent Wrocławia,
Roman Brodniak - Poseł Na Sejm RP,
Ewa Drozd - Poseł Na Sejm RP,
Tomasz Smolarz - Poseł Na Sejm RP,

Patroni medialni:

Sponsorzy:Produkcja:          Współpraca:

 

Lipiec 2019
P W Ś C P S N
« paź    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031