Mała Akademia Jazzu

Najważniejszym z założeń "jazzowej hałdy" jest edukacja muzyczna dzieci, dla których to właśnie przygotowaliśmy Małą Akademię Jazzu (MAJ).

Główną ideą Małej Akademii Jazzu (MAJ)  jest praktyczna i teoretyczna edukacja muzyczna dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki improwizowanej. Realizacja MAJ w swym scenariuszu przewiduje szereg działań interaktywnych multimedialnych, praktycznych i teoretycznych skoncentrowanych na edukację muzyczną. Działania edukacyjne na wszystkich etapach rozwojowych dziecka, a także we wszystkich formach przekazu powinny mieć dwa cele. Pierwszy z nich, równocześnie musi wprowadzać w historyczny dorobek muzyczny ludzkości oraz formować gust muzyczny młodego człowieka. Drugi natomiast powinien być nastawiony, na zajęcia muzyczne, które muszą mieć charakter ogólnorozwojowy.

Dlatego też część teoretyczna MAJ koncentruje się na przybliżeniu dzieciom historii jazzu z zastosowaniem najnowszych technologii sztuki audiowizualnej. Część warsztatowa Małej Akademii Jazzu koncentruje się na edukacji artystycznej, realizowanej poprzez śpiew, kontakt z instrumentem i zajęcia rytmiczne. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy a każda z nich w osobnych salach pod opieką pedagoga zajmie się tworzeniem własnego tekstu - jednej z czterech zwrotek do muzyki nowoorleańskiego tematu "When The Saints Go Marching In".

Wykładowcami tegorocznej Małej Akademii Jazzu będą:

Anna Rejda - wokal
Karolina Pernal - saksofony, flet
Marcin Fic - trąbka
Kamil Abt - gitara
Krzysztof Witkowski - gitara basowa (twórca "Hałda Jazz")
Mateusz Maniak - perkusja

Patroni medialni

pic
pic
pic

Sponsorzy

pic
pic