KATARZYNA MIROWSKA

WOKALISTKA

Na co dzień jest nauczycielem śpiewu we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, a także we Wrocławskim Studium Musicalowym. Jest również nauczycielem certyfikującym się w coraz bardziej znanej w Polsce metodzie Speech Level Singing S. Riggsa.

Zajmuje się wokalnym przygotowaniem aktorów do spektakli. Na stałe związana jest z Teatrem Muzycznym Capitol, współpracowała z wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie.

Ponadto pracuje jako muzyk sesyjny. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, wystąpiła m.in. na Jazzfest Brno, Hildener Jazztage, Muse Festiwal w Selzee, Jazz Bez we Lwowie, 33 Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu, Wrocławskim Festiwalu Jazzowym, Jazzie nad Odrą, Old Jazz Meeting w Iławie, New Cooperation Zamość-Łuck, na festiwalach jazzowych w Pradze, Koblenz i Gladbeck.

W roku 2005, wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem, wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt. „Bezmiar sprawiedliwości".

Śpiewała na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w spektaklu „Swing” w reż. J. Stańka i kierownictwem muzycznym St. Fiałkowskiego.

Współpracowała z wrocławskimi formacjami The Crackers Band i The Sound Office, z trio RGG (Raminiak – Garbowski - Gradziuk), z Big-Bandem A. Mazura oraz z Big-Bandem Zielonogórskim. Uczestniczyła w projektach Apostrophe Quartet plays Kilar i Orkiestra Niskobudżetowa plays Zappa. Śpiewała z Orkiestrą G. Broma, wystąpiła przed artystami jazzowymi światowego formatu - K. Mahogany, N. Freelon, czy US3.