TRIBUTE to KOMEDA - artyści

O.N.E. Quintet

 

To jazz, podany nowocześnie, z elementami hip hopu i muzyki ludowej, zagrany z rockowym biglem. Brzmiące potężnie, nakładające się na siebie partie saksofonu i skrzypiec, stanowią nową, intrygującą jakość" (Czesław Romanowski, Jazz Jantar Festival). O.N.E. Quintet był w 2018 częścią finału Industriady "Kobiety grają industrię", miał również zaszczyt wystąpić na uroczystości z okazji 100. rocznicy uzyskania praw politycznych przez kobiety w Polsce.

Zespół otrzymał wyróżnienie w konkursie festiwalu Ladies' Jazz 2019 w Gdyni oraz nagrodę specjalną Krokus Jazz Festiwal 2019 w Jeleniej Górze, a także został zaproszony do finałowego składu B-Jazz International Contest 2020 w Belgii.
Członkinie O.N.E. Quintet są dumne, że mogą reprezentować polską kobiecą scenę jazzową, i przecierać szlaki w tym obszarze.

Głównymi inspiracjami kwintetu są Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden, Chris Dave.

W 2019 kwintet nagrał debiutancki album "ONE" dla wytwórni Audio Cave.
"Znakomity album, dojrzały, bezkompromisowy, obalający mity, łamiący konwencje. I w jakimś sensie przełomowy. Ta propozycja wstrząśnie naszym jazzowym podwórkiem" (Bogdan Chmura, "Jazz Forum").

 

MONIKA MUC

MONIKA MUC

Saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej, w klasie Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie, w klasie Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody "Powiew Młodego Jazzu" na Krokus Jazz Festiwal 2017, zdobywczyni II miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018 oraz wyróżnienia na Blue Note Competition 2019 w Poznaniu. Współtworzy O.N.E. Quintet oraz Flary.

DOMINIKA RUSINOWSKA

DOMINIKA RUSINOWSKA

Skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie Henryka Gembalskiego. Zdobywczyni III miejsca na Novum Jazz Festiwal, wyróżnienia na festiwalu Jazz na Wsi, półfinalistka międzynarodowego Conad Jazz Contest z kwartetem D.R.A.G. oraz nagrody publiczności na II Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Seiferta.

Pisze teksty i aranżacje. Współtworzyła pierwszy autorski koncert live “Ufaj i idź” dla portalu Deon, rockową płytę zespołu Lizard “Half Live”, muzykę do filmu dokumentalnego o historii Jerozolimy oraz, inspirowany folkiem, album "Oberek".

POLA ATAMAŃSKA

POLA ATAMAŃSKA

Pianistka i kompozytorka. Ukończyła katowicki Instytut Jazzu i Muzyki Estradowej, w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Jest laureatką III nagrody w Międzynarodowym Konkursie B-Jazz 2016 w Belgii, I nagrody w konkursie Getxo Jazz Festiwal 2015, II nagrody na Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową 2016, Nagrody Specjalnej PSJ 2019.

W swojej twórczości podejmuje się interdyscyplinarnych działań, współtworząc muzykę do pokazów mody czy spektakli teatralnych. Angażuje się na rzecz innych twórczyń, biorąc udział w takich inicjatywach, jak "Scena dla kobiet" czy uroczystości z okazji 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Obecnie współpracuje z Marią Sadowską, Misią Furtak, Yoachimem, a także współtworzy autorskie trio.

KAMILA DRABEK

KAMILA DRABEK

Kontrabasistka i kompozytorka, absolwentka Akademii Muzycznej  w Krakowie. Prowadzi autorską formację Tercet Kamili Drabek. Zespół wygrał konkurs na Jazzowy Debiut Fonograficzny 2019 i wydał album "Muzyka naiwna" (nominacja do Fryderyka 2020, za najlepszy debiut). Współpracowała z topowym amerykańskim saksofonistą, Gregiem Osbym, kubańską formacją Vistel Brothers, koncertując na festiwalach polskich i zagranicznych.

PATRYCJA WYBRAŃCZYK

PATRYCJA WYBRAŃCZYK

Perkusistka, uczennica dyplomowego roku na Wydziale Jazzu ZPSM, w klasie Krzysztofa Gradziuka. Współtworzy Petersson’s Lightroom Project oraz O.N.E. Quintet. Uczestniczy w wielu projektach muzycznych i z pogranicza różnych dziedzin ("One Woman Show"). Swoje inspiracje czerpie głównie z muzyki awangardowej, improwizowanej, klasycznej oraz szeroko pojętego jazzu skandynawskiego.


Ważne informacje:
Polityka prywatności


Śledź nas: