Zaduszki Jazzowe - artyści

Stepping Stone Quartet

 

Marcin Fic

MARCIN FIC

Trębacz, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, inżynier i magister sztuki. Założyciel formacji Marcin Fic Quintet oraz autor projektu "With Bill Evans". Wykonuje muzykę w autorskich aranżacjach, na kwintet jazzowy i kwartet smyczkowy. "Friendship Session" to projekt internetowy, łączący muzyków z różnych środowisk na jednej sesji nagraniowej. Na swoim koncie, Marcin ma nagrodę w konkursie na Indywidualność Jazzową festiwalu Jazz nad Odrą.

Jest współautorem aranżacji do projektu "Tribute to Aretha Franklin" Krzysztofa Witkowskiego, z gościnnym udziałem wokalistki, Ewy Urygi.

WOJCIECH PRUSZYŃSKI

WOJCIECH PRUSZYŃSKI

Pianista i kompozytor. Ukończył dwie szkoły muzyczne - w Żarach i Zielonej Górze. Jest absolwentem Uniwersytetu Zielonogórskiego, na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca. Posiada także dyplom Akademii Muzycznej we Wrocławiu, którą ukończył w klasie fortepianu Piotra Kałużnego.
Od kilku lat współpracuje z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym towarzyszył wielu muzykom.
Jest członkiem grupy Yes4Jazz, wcześniej znanej jako Hard Work Ensemble. Współpracuje także z zespołem Mate, wykonującym własną muzykę, inspirowaną reggae, ska, jazzem i folkiem. Gra również z zespołem Good Morning Blues, z którym występuje na festiwalach bluesowych oraz nagrał album z materiałem autorskim formacji.

PIOTR STEPEK

PIOTR STEPEK

Kontrabasista i flecista. Zaczynał w szkole muzycznej w Żarach, gdzie zgłębiał tajniki gry na flecie. Ukończył Uniwersytet Zielonogórski, kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej.
Jako flecista, był członkiem Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym zdobył szereg nagród. W formacji tej występował z wieloma uznanymi muzykami.
Studiował w tej samej uczelni, na  kierunku Jazz i Muzyka Estradowa, w klasie kontrabasu.
Na stałe gra w formacjach Yes4Jazz oraz Mate. Skomponował i nagrał z zespołem Mate muzykę do spektaklu "Wizyta Starszej Pani" w reż. R. Czechowskiego, który był wystawiany w Teatrze Lubuskim.

Jakub MIARCZYŃSKI

Jakub MIARCZYŃSKI

Perkusista, improwizator, współpracujący głównie z zespołami jazzowymi, a także udzielający się jako sideman. Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną, jest także posiadaczem certyfikatu nowojorskiej School for Improvisational Music. Kocha muzykę, niosącą ze sobą autentyczne emocje, bez względu na gatunek czy stylistykę. Laureat wielu festiwali i konkursów. Jean-Paul Bourelly powiedział o nim: "The kind of drummer, who makes his band sound better". Ma na koncie współpracę z czołówką polskiej i międzynarodowej sceny jazzowej. Wraz z formacją Fortuna-Słowiński wykonał pierwszy jazzowy koncert na dnie wulkanu Thrihnukagigur w Islandii, który ukazał się na dwupłytowym albumie "The Volcano Concert". Kuba Miarczyński współpracuje również z teatrami, nie tylko jako instrumentalista lub kompozytor, ale jako aktor.


Ważne informacje:
Polityka prywatności


Śledź nas: