

Paulina Gołębiowska, wokalistka, pianistka, autorka tekstów i muzyki.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale jazzu
i muzyki rozrywkowej (wokalistyka jazzowa) oraz Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale instrumentalnym (fortepian klasyczny).
Od dziesięciu lat wykładowca wokalistyki jazzowej na kierunku jazz
i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Kilka tygodni temu obroniła tytuł doktora w dyscyplinie sztuki muzyczne. Szerszej publiczności dała się poznać dzięki programowi The Voice of Poland (12 edycja), w którym to dotarła do półfinału.
Występowała z dużym powodzeniem na ogólnopolskich
i międzynarodowych scenach muzycznych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Jazzowym „JazzTage” w Gorlitz, „Green Town of Jazz”, „Jazz nad Odrą”. Od wielu lat współpracuje z Big bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Dzięki tej kolaboracji występowała obok ikon polskiej sceny jazzowej: Urszuli Dudziak, Henryka Miśkiewicza, Jarosława Śmietany, Andrzeja Dąbrowskiego, Janusza Szroma. Ponadto Paulina jest wokalistką sesyjną, znakomicie odnajdującą się w innych gatunkach muzycznych, takich jak: soul, pop, a nawet rock. Dzieliła scenę z Jackiem Krzaklewskim (zespół Perfect, Banda i Wanda), Dariuszem Kozakiewiczem (Breakout, Perfect), czy wieloletnią gitarzystką Michaela Jacksona – Jennifer Batten. Niejednokrotnie, jako chórzystka, wspierała wokalnie gwiazdy polskiej sceny muzycznej: Beatę Kozidrak, Piotra Cugowskiego, Justynę Steczkowską, Annę Wyszkoni, Nataszę Urbańską, Kasię Cerekwicką i wielu innych. Paulina jest artystką niezależną, która od wielu lat działa na rynku muzycznym konsekwentnie realizując artystyczne plany i marzenia. Wspólnie
z Tomaszem Jędrzejewskim stworzyli materiał na debiutancki album, który stanowi podsumowanie dotychczasowych poszukiwań i inspiracji.
Do tej pory wydane zostały już trzy single promujące nadchodzący krążek: „Strzał”, „Bestia” i „Mniej więcej”, które dostępne są w serwisach streamingowych i na platformie YouTube.

Karolina Pernal jest saksofonistką wywodzącą się z wrocławskiej sceny muzycznej. Jako liderka projektu Karolina Pernal Quintet w 2018 roku nagrała debiutancki album Claridad. Płyta została pochlebnie opisana przez krytyków muzycznych. Saksofonistka występuje z Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego i Bartosz Pernal Orchestra. W ostatnich latach swojej działalności koncertowej na scenie można ją było usłyszeć m.in. z Diane Reeves, Jackie Dankworth, Achille Succim, Grażyną Łobaszewską, Januszem Szromem, Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Krzysztofem Kiliańskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Herdzinem, Wojciechem Myrczkiem, Zbigniewem Lewandowskim, oraz Piotrem Baronem.
Karolina Pernal wyróżnia się nie tylko płcią, ale również wielką wrażliwością muzyczną. Właśnie te cechy stylu gry saksofonistki zostały docenione m.in. przez jury konkursów Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, improwizacji jazzowej w Tarnowie (Tarnów Azoty International Jazz Contest) oraz podczas Łomża Jazz Festival. Jej brzmienie mocno przesiąknięte stylistyką jazzową porównywane jest to gry Janusza Muniaka lub do Joe Hendersona.



Pianista, aranżer, kompozytor, producent. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu o Kierunku Jazz
i Muzyka Estradowa. Na co dzień współpracuje z takimi artystami jak m.in: Kasia Wilk, Anna Wyszkoni, Grzegorz Hyży, Marta Gałuszewska, Liber, Mezo, Ewa Uryga i wielu innych. Współzałożyciel studia produkcji muzycznej „Y73 studio”. Wraz z czołowymi polskimi artystami
i muzykami koncertował na największych polskich festiwalach jazzowych i muzyki popularnej.
Laureat wielu muzycznych nagród m.in:
„Indywidualność Jazzowa” na 50 jubileuszowym festiwalu JAZZ NAD ODRĄ
Nagroda Specjalna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 16. Lotos Jazz Festiwal „Bielska Zadymka Jazzowa”
III Nagroda na V International Azoty Tarnów Jazz Contest
II Nagroda na międzynarodowym konkursie „powiew młodego jazzu” Krokus Jazz Festiwal

Marcin Fic to utalentowany trębacz młodego pokolenia, który zdobył uznanie na dolnośląskiej scenie jazzowej. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku 15 lat, kiedy to zaczął naukę gry na trąbce w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Zgorzelcu. Po zakończeniu edukacji muzycznej Marcin podjął studia techniczne na Politechnice
Wrocławskiej, gdzie uzyskał tytuł inżyniera elektryka. Jednak jego prawdziwą pasją stała się muzyka, dlatego kontynuował naukę artystyczną, kończąc studia w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej we Wrocławiu, gdzie kształcił się pod okiem wybitnego trębacza Piotra Wojtasika.
Od 2009 roku Marcin Fic przewodził własnemu kwintetowi, który przez lata był jednym z ważniejszych zespołów na wrocławskiej scenie jazzowej. Zespół, w skład którego wchodzili Wojciech Pruszyński (piano), Tomasz Wendt (saksofon), Kamil Pełka (kontrabas) oraz Michał Bocek (perkusja), prezentował zarówno autorskie kompozycje Marcina, jak i klasyczne utwory jazzowe z okresu hard bopu. Z kwintetem występował na wielu prestiżowych festiwalach, m.in. na Festiwalu „Hałda Jazz 2012” w Bogatyni, a także w konkursach jazzowych, takich jak „Jazz Juniors” w Krakowie (2011) oraz AZOTY Tarnów Jazz Competition (2011). W tym samym roku Marcin Fic zdobył II nagrodę „Indywidualność Jazzowa” na konkursie Jazz Nad Odrą 2011, co stanowiło ważne wyróżnienie jego talentu.
Marcin Fic to trębacz, który łączy solidne przygotowanie techniczne z autentycznym wyrazem artystycznym, prezentując muzykę z pasją i zaangażowaniem.



Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.
Wszechstronny perkusista, pedagog muzyk sesyjny, na stałe związany z Wrocławską sceną muzyczną. Współtworzy wiele projektów zróżnicowanych stylistycznie. Świetnie odnajduje się zarówno w muzyce popowej, jazzowej, jak i klasycznej współpracuje min. z Filharmonią Kaliską – zdobywcą nagrody GRAMMY, a także Teatrem Polskim we Wrocławiu. Jest uczestnikiem największych Festiwali oraz Warsztatów Jazzowych.
Podczas wieloletniej współpracy z różnymi muzykami zdobywał nagrody w najbardziej prestiżowych konkursach w kraju. Laureat takich nagród jak:
Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego podczas Bielskiej
Zadymki Jazzowej
III Nagroda podczas Tarnów International Jazz Contest
II Nagroda podczas International Krokus Jazz Festiwal
Wyróżnienie podczas International Krokus Jazz Festiwal
II Nagroda podczas RCK Pro Jazz Festiwal
Wyróżnienie podczas RCK Pro Jazz Festiwal
Grand Prix Gorzowski klucz do kariery
Grand Prix FAMA Wrocław
Laureat Ogólnopolskich Przesłuchań Zespołów Perkusyjnych
Laureat pierwszej edycji konkursu Debiut Fonograficzny
Stypendysta Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu

Krzysztof Witkowski to artysta, który przez lata konsekwentnie wyznacza wysokie standardy w dolnośląskim jazzie. Twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz, który od osiemnastu lat stanowi fundament dla twórczości artystycznej w regionie. Jako reżyser i pomysłodawca spektaklu „Nim Wstanie Dzień”. Opowieść o życiu i twórczości Krzysztofa Komedy” potrafi z pasją przekazywać historię polskiego jazzu, łącząc ją z najnowszymi formami artystycznymi.
Krzysztof Witkowski to artysta, który na co dzień stawia na kulturę wysoką – zarówno w sztuce, jak i w podejściu do siebie i innych. Jego profesjonalizm i zaangażowanie w każdy projekt to dowód na to, jak bardzo wierzy w moc jakościowej muzyki. Witkowski od lat jest producentem własnych projektów muzycznych, w tym niezapomnianego „Tribute to Aretha Franklin” z wokalistką Ewą Urygą oraz albumu „Positive Energy” z 2010 roku, który zdobył uznanie pod patronatem radiowej Trójki, a album otrzymał osobistą rekomendację Marka Niedźwieckiego.
Za swój niezrównany wkład w kulturę Witkowski został uhonorowany wieloma prestiżowymi wyróżnieniami. Wśród nich znajduje się Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury” oraz Odznaka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Jego artystyczna postawa nie tylko kształtuje współczesny jazz, ale także inspiruje innych do sięgania po najwyższe standardy w tworzeniu sztuki.
Warto dodać, że Krzysztof Witkowski angażuje się również w edukację najmłodszych, realizując liczne programy edukacyjne, w tym Małą Akademię Jazzu, która umożliwia młodym ludziom zgłębianie tajników jazzu i kultury muzycznej.



Trębacz, kompozytor, aranżer, lider zespołów oraz muzyk sesyjny urodzony 29 grudnia 1990 r. w Radomiu.
Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych I i II st. Im. Oskara Kolberga
w Radomiu w klasie Małgorzaty Dzikowskiej, Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Jazzu w klasie Roberta Majewskiego oraz Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu w klasie Prof. dr hab. Piotra Wojtasika.
Od 2016 roku jest wykładowcą na Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na Wydziale Jazzu. W 2020 roku uzyskał stopień Doktora Sztuki broniąc dysertacji doktorskiej pt.: Różnorodność kulturowa jako czynnik kształtujący współczesne oblicze jazzu europejskiego na podstawie twórczości wybranych trębaczy.
Najważniejsze osiągnięcia:
Nagroda Specjalna na festiwalu Jazz Nad Odrą (2020)
Nagroda Jazzowy Debiut Fonograficzny z zespołem Damian Hyra Quartet (2020)
Nagroda Indywidualna na Krokus Jazz Festiwal (2020)
Międzynarodowe stypendium Jenuesses Musicales Jazz World Orchestra (2013)
Wyróżnienie na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego Old Jazz Meeting Złota Tarka w Iławie z zespołem Adam Bławicki Septet (2015)
Nagroda Indywidualna na Krokus Jazz Festiwal (2012)
I Nagroda z zespołem Swinging Birds oraz Nagroda Indywidualna dla Instrumentalisty na VI Europejskich Integracjach Muzycznych
w Żyrardowie (2010)
I miejsce na VI Spotkaniach Instrumentów Dętych w Warszawie (2005)
Uczestniczył w wielu projektach muzyki jazzowej i nie tylko, m.in.: Big Band Akwarium, Big Band Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyr. Ryszarda Borowskiego, orkiestra Perfect Girls & Friends pod dyr. Wojciecha Zielińskiego. Był członkiem Polsko-Niemieckiej Orkiestry Jazzowej pod dyr. Bernharda Mergnera, od 2018 roku pełnił również rolę wykładowcy w tej orkiestrze. Współpracował z orkiestrami Wind Machine pod dyr. Bernharda Mergnera oraz Silesian Jazz Orchestra pod dyr. Siegmunda Lindnera. Jest współtwórcą projektów: Gawroński / Lechki Consolidation Collective, Gawroński / Zarecki New Orlean Ensamble, Dominik Gawroński Quintet, Joao de Sousa & Fado Polaco, Paśko i zespół CO TO i wielu innych. W latach 2017-2019 był wykładowcą na Letnich Warsztatach Bigbandowych w Nysie.
Brał udział w nagraniach takich albumów płytowych jak m.in. Anita Lipnicka – Śnienie, Olga Boczar – Music Essence Little Inspirations, Joao de Sousa – Luta, Michał Sołtan – Mallada, Krzysztof Zęsławski Quartet – Osiecka jazzowo, Aleksandra Jastrzębska – Ola Jas, Bartosz Pernal Sextet – Into the Wild, Kasia Kowalska MTV Unplugged, Aleksandra Jastrzębska – Jasna, Joao de Sousa – Ideal, Damian Hyra Qartet – Z oddali.

Mateusz Rybicki jest klarnecistą i saksofonistą, improwizatorem
i kompozytorem związanym ze sceną muzyki improwizowanej
i poszukującego jazzu. Miał okazję współpracować z czołówką polskiego kreatywnego środowiska muzycznego, a także wieloma ważnymi postaciami z zagranicy. Współpracował i współpracuje
z takimi zespołami jak: Ascetic, Kuhn Fu, Przeczucia, Sundogs, Ircha, Piotr Damasiewicz Power of the Horns, Joelle Leandre Quartet, Małe Instrumenty. W swoim dorobku ma 10 płyt, z których na szczególną uwagę zasługują nagrana razem z Joelle Leandre i Zlatko Kaucicem płyta Beauty/Resistance oraz nagrana razem z Patrykiem Zakrockim
i Zbigniewem Kozerą płyta z muzyką do poezji Andrzeja Sosnowskiego, a także wydana w 2023 roku płyta zespołu Ascetic, który prowadzi. Koncertował min. w Meksyku, Niemczech, Polsce, Francji, Austrii, Holandii, Belgii, Ukrainie, Chorwacji, Szwajcarii, Czechach i Słowacji. Styl gry Mateusza Rybickiego jest charakterystyczny i unikalny,
w czytelny sposób odnosi się do tradycji jazzu, czerpie też z ducha muzyki etnicznej i klasycznej, jest esencjonalny, organiczny
i charakteryzuje się ogromną kreatywnością.



Pianista, akordeonista, aranżer. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2017). Laureat wielu konkursów akordeonowych, m.in. w Dreźnie, Rybniku, Lubaniu czy Wrocławiu, a także Festiwalu Wyobraźni Muzycznej mYear (Wrocław). Od wielu lat koncertuje we Wrocławiu, a także w całej Polsce z cenionymi zespołami/artystami, m.in.: Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie, Dziubek Band, Osiecka Jazzowo Quartet, Teatr Piosenki im. Romana Kołakowskiego, Natalia Szczypuła, Natalia Lubrano, Michał Bober, Ola Turoń. Jako członek wyżej wymienionych zespółów miał przyjemność współpracować z takimi artystami jak: Kuba Badach, Kamil Bednarek, Wojciech Cugowski, Kasia Moś, Felicjan Andrzejczak, Mateusz Ziółko. Ostatnio (październik 2024) wystąpił w roli pianisty razem z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Gorzowskiej oraz Sarą James. Współpracuje również regularnie z Narodowym Forum Muzyki jako aranżer, pianista i akordeonista.

Dorota Piotrowska to dynamiczna perkusistka i kompozytorka, ceniona za charakterystyczne swingowe brzmienie oraz umiejętność łączenia różnych gatunków muzycznych. Przez wiele lat związana była z nowojorską sceną jazzową. Jej muzyka to fuzja neo-bopu i wpływów latynoskich, wzbogacona o elementy tańca i literatury.
Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od klasycznego fortepianu, lecz jako nastolatka odkryła pasję do perkusji. Ukończyła studia z zakresu filologii romańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, jazzowej perkusji w The New School w Nowym Jorku oraz stosunków międzynarodowych w Colin Powell School w Nowym Jorku. Jej kariera artystyczna prowadziła ją z Amsterdamu przez Nowy Jork z powrotem do Polski. Występowała z takimi gwiazdami jazzu jak Jeremy Pelt, Zaccai i Luques Curtis, Jazzmeia Horn, LonniePlaxico, grając w prestiżowych salach, m.in. Carnegie Hall, Lincoln Center, a także na europejskich festiwalach jazzowych.
Poza działalnością sceniczną Dorota angażuje się w edukację muzyczną – jest założycielką i dyrektorką artystyczną międzynarodowych warsztatów New York Jazz Masters w Polsce. Współpracuje m.in. z legendą polskiego soulu Ewą Urygą, Joanna Dark, Steve’em Carringtonemoraz zespołem EuropeanSisters in Jazz. W składzie tym pod kiwerownictwemduńskiej wokalistki CæcilieNorbynagrała płytę dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ACT. Zainspirowana nauką u mistrzów takich jak Kenny Washington, Ralph Peterson i NasheetWaits, nieustannie poszukuje nowych form wyrazu na styku muzyki, opowieści i ruchu.



Aktor i pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (aktualnie Akademia Sztuk Teatralnych). Od 2014 roku związany jako aktor z Teatrem Dramatycznym im. Szaniawskiego w Wałbrzychu.

Zaliczany do czołowych polskich trębaczy jazzowych w Polsce. W 1975 zadebiutował na festiwalu Jazz nad Odrą i otrzymał nagrodę jako instrumentalista. Współpracował z czołówką polskiej sceny jazzowej. Były to formacje Extra Ball, Made in Poland Ptaszyna Wróblewskiego oraz muzycy m.in.: Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański, Marek Bałata, Jan Kanty Pawluśkiewicz.



Multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Wśród postaci, z którymi współpracował, są takie znakomitości, jak John Zorn, Tomasz Stańko, John McLean, Don Byron, Grażyna Auguścik, Jorgos Skolias, Frank London, kwartet smyczkowy Dafo oraz orkiestra Sinfonietta Cracovia. Od wielu lat związany z zespołem The Cracow Klezmer Group.

Gitarzysta jazzowy. Obecnie jest wykładowcą klasy gitary w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obronił pracę doktorską. Wykłada także w klasie gitary Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Grał i nagrywał z czołowymi muzykami jazzowymi m.in.: Piotrem Wojtasikiem, Adamem Kawończykiem, Markiem Bałatą.
